Finally online!

Takže (konečně) ahoj!

Proč konečně? Založení blogu plánuju už pár let a tím, že se teď spustil, se mi podařilo prolomit asi nějaký prokletí. Blog měl už několikrát spatřit světlo světa, ale vždycky z toho nějakým “záhadným” způsobem sešlo.

Hlavním důvodem, proč jsem o blogu začala uvažovat, bylo cestování. Pokaždé, když se někam chystám, tak se snažím udělat průzkum všech zajímavých míst, které navštívit. Památky, kultura, příroda, no a hlavně restaurace a kavárny, protože prostě miluju jídlo a baví mě ochutnávat, co daná země nabízí. Jenže, když se občas tak probírám různými internetovými průvodci, tak často nenarazím na jedinou stránku (v češtině), která by neobsahovala omílání toho samého pořád dokola. Většinou zmiňují tuctový památky navštěvovaný po desetiletí. No a to, že mám v Milánu ochutnat pravou italskou pizzu, pro mě novinka taky úplně není. Kromě toho nejznámějšího totiž často stojí za to navštívit spíš  místa, o kterých moc turistů neví. Často jsou ještě mnohem krásnější, než profláknuté turistické atrakce. Proto bych ze svých cest chtěla vytvářet něco na styl průvodce po městě nebo zemi, aby ta dovolená byla třeba i trochu jiná.

Dalším důvodem pak bylo to, že mám docela dost zájmů – škola, práce, cvičení, cestování zdravé stravování, přátelé, atd. A to všechno se dá skloubit dohromady! Abych řekla pravdu, dřív mě ani nenapadlo přemýšlet tak, že by nešlo. Poslední dobou za mnou ale chodili kamarádi se slovy: “Nemáš ty toho nějak moc? Jak si do toho můžeš stíhat dělat na každej den ty svoje krabičky a chodit do práce a do fitka?” Když něco chcete, tak to prostě jde. Nehledáte výmluvy a najdete si takovou cestu, která vám vyhovovat bude, ačkoliv to ostatní třeba chápat nebudou.

Chtěla bych vás inspirovat a motivovat, protože všichni víme, že motivace není nikdy dost. Ukázat způsob, jakým to dělám já, abyste si z toho něco vzali a zas to aplikovali ve svých životech, protože přesně takhle to dělám já u lidí, kteří mě inspirují.

Mimo toho všeho na blogu najdete určitě typy na zajímavá místa v Praze, kterou mám za jeden rok docela nachozenou. Považuju sebe sama za trochu kavárenskýho povaleče, takže inspirace na dobrý kafe (A JÍDLO) tady chybět taky nebude.

A já nedoufám v nic jinýho, než že vás čtení bude bavit, něco vám to dá a rádi se sem vrátíte. 🙂

 

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *