THE WEEKND – BENICASSIM FESTIVAL

Minulý týden ve čtvrtek jsme s holkama vyrazily na FIB festival, který se koná každý rok ve městě Benicassim. No, vtipné na tom je, že ještě týden předem jsme nevěděly, že vůbec někam pojedeme, a že takový festival vůbec existuje.

Vlastně se to celé stalo úplně náhodou. V den odjezdu do města Sagunto jsme teprve ráno zjistily, že nám jedou jen dva vlaky tak, abychom tam rozumně dorazily. Během deseti minut jsme všechno sbalily a doufaly, že stihneme ten dřívější. Vyjely jsme na kole, jenže nám nedošlo, že jedeme na jiné nádraží, a že cesta je mnohem delší než na to v centru. V polovině nám došlo, že nemáme šanci vlak stihnout, a tak jsme usoudily, že bude lepší jet až za hodinu. Na nejbližší stanici jsme odložily kola a šly v klidu pěšky k vlaku. Nedaleko nádraží se kamarádka zastavila u plakátu nějakého festivalu, tam byla jména jako The Weeknd, Red Hot Chilli Peppers, Liam Gallagher, … Nejdříve mě proběhlo hlavou, že to bude asi nějaká akce s DJs, kteří hrají jejich hudbu, přišlo mi to totiž jako moc velká náhoda. Samozřejmě, že mi to nedalo, The Weeknd je jedním z mých nejoblíbenějších hudebníků a je na mém seznamu koncertů, které prostě musím zažít. Otevřela jsem stránky jeho tour a na čtvtek tam byl vážně poslední evropský koncert před odletem do Ameriky, a to ve městě hodinu od Valencie.

Nebylo o čem přemýšlet, kupovaly jsme lístky. Festival je sice čtyřdenní, ale samozřejmě je možnost koupit lístky jen na jeden den, a dokonce šly dny i kombinovat. Ačkoliv jsme dlouho rozmýšlely, jestli nejet až do soboty kvůli Red Hot Chilli Peppers, nakonec jsme koupily lístky jen na čtvrtek. (No já je zas tolik neposlouchám a kamarádka jet sama nechtěla. Navíc ten lístek na sobotu byl nejdražší ze všech.)

Do Benicassimu jsme dorazily kolem 6 večer a s davem jsme došly do areálu. Holky říkaly, že ve srovnání s Votvírákem tam jídla a stánků bylo mnohem míň, služby se ale prý nemohly rovnat. Záchody byly čisté snad ještě o půlnoci a celý večer tam chodil někdo, kdo sbíral odpadky.

Během procházky po areálu, při čekání na půlnoční koncert, jsme došly do části „Beach party“. Mrzí mě, že jsem s sebou neměla foťák a nemohla to všechno nafotit, nedá se to totiž popsat. Byla to naprostá pecka. DJ hrál skvělé písničky, všichni tancovali v bazénech, měli šílené kostýmy a atmosféra byla nepopsatelná. Nad horami přímo nad areálem zrovna zapadalo slunce a obloha byla celá růžovofialová. Všude stály žluté, růžové a modré baráčky, kde vařili jídlo nebo dělali cocktaily a já jsem si připadala, jako bych se vrátila v čase do osmdesátek!

O půl 11 začal koncert rappera Stormzyho, při kterém jsem se nějakým způsobem ocitla nedaleko podia, kde se vytvořil neskutečný kotel. Chvíli jsem myslela, že ze mě bude placka a koncertu Weeknda se už ani nedožiju. Naštěstí jsem se zázrakem dostala ven a o půlnoci se zas nacpala co nejblíž podiu, kdy začalo s lehkým zpožděním písničkou Starboy víc než hodinové vystoupení. Od koncertu jsem čekala hodně a všechna moje očekávání taky splnil. Zpěvák pro tisíce lidí vytvořil neskutečnou atmosféru, úžasnou show a zjistila jsem, že hlas má snad ještě krásnější než znám z desky. Vím jistě, že až budu mít zase možnost The Weeknd vidět živě, určitě nebudu váhat. Jestli máte rádi jeho tvorbu a někdy budete mít možnost ho vidět, tak neváhejte, protože vás to určitě nezklame!

Stěžejní myšlenkou tohohle článku bylo vlastně nejdřív jenom to, že se občas nestačím divit, kam vás náhody zavedou. Vždycky to je totiž tam, kam mají.(I když někdy nemáte ten pocit!) Mohla bych jmenovat už tisíc případů, kdy se mi stalo něco podobného. Kdybychom totiž stíhaly ten první vlak, jely bychom na kole až k nádraží a nešly bychom pěšky kolem toho plakátu. Pravděpodobně bychom na něj ani nikde nenarazily. V tomhle se mnou asi spousta z vás souhlasit nebude, ale já prostě věřím na osud a taky mě v tom každý den něco utvrzuje.

Já teď zpracovávám všechny zážitky ze snového výletu do Paříže, kde jsem byla s kamarády na koncertu Coldplay. Ten byl narozdíl od tohohle hoooodně dlouho plánovaný, lístky jsme totiž měli už od října. Během víkendu sepíšu článek, na který se určitě můžete těšit, protože mám hlavu plnou zážitků! 🙂

Tak všem přeju užitý prázninový víkend!!
N.

Hodinky najdete tady

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *