Hello home

No teda…

čekala jsem, že návrat bude hodně těžký, ale nakonec je to možná ještě horší. Neumím si představit, že bych se měla ze zahraničí vrátit třeba po roce. Koneckonců byl to jenom měsíc..

Možná si říkáte, že to přeháním a zbytečně zveličuju. Někomu se to tak může zdát, ale já jsem nikdy neměla moc vztah k Česku. Vlastně jsem byla od malička tak nějak vedená k tomu hodně cestovat, naučili mě to asi rodiče. Brali mě s sebou na každou dovolenou a já jsem si tím vytvořila k cestování dost silné pouto. Mamka vždycky říká, že „mám po tátoj vrtuli u zadku“. 😀 A asi na tom něco pravdy asi bude.

Já vím, že si tu žijeme skvěle, a vlastně se o tom často při cestování přesvědčuju, ale na druhou stranu mi tady vždycky něco chybělo. A právě TO já asi hledám. V zahraničí narazíte na spoustu míst i věcí, které u nás nejsou, ačkoliv by podle mě být měly. Pravdou je, že každý stát má něco do sebe a nikdy není všechno dokonalý. Možná to je nakonec všechno stejně tím, že prostě nemůžu dlouho sedět na jednom místě a mamka měla se svým rčením vždycky pravdu. Možná, že se tady jenom na něco vymlouvám.

Mimochodem, ty skoro blonďatý vybledlý vlasy od slunce už jsou zase hnědý. A to je radost! 😀

Budu upřímná, domů se mi vracet vůbec nechtělo. Bylo teda pár věcí, na který jsem se těšila, jako třeba řízení, pohodlná matrace, studená postel nebo režim ve cvičení.

Kdo mě nezná, v zimě to budou 3 roky, od doby, co jsem začala cvičit. Od začátku mě to šíleně chytlo, nikdy jsem se k tomu nemusela nutit, našla jsem si v tom konečně to, co jsem potřebovala. Předtím jsem dělala 4 roky závodně tenis, potom 4 roky atletiku a potom jsem rok v kuse bez jakéhokoliv pohybu jenom jedla. A jak jsem jedla..! Rovnou bych si za to dala obrovskej kopanec! Potom jsem začala chodit do posilovny, ze které se rázem stalo místo, odkud jsem chodila hrozně spokojená. Ze všeho jsem se tam vybila, ale zároveň doplnila psychickou energii (i když moje tělo umíralo). No prostě tak, jak to má u sportu být.

Měla jsem v plánu ve Valencii chodit cvičit stejně, jako než jsem odjela. Tak 3x týdně, to je akorát, abych z toho měla ten správný pocit. No, zašla jsem tam nakonec všehovšudy 3x. Za prvé nebylo peněž na rozdávání, protože jsem neměla tušení, jestli najdu práci a taky ty nesnesitelný vedra! Rozhodla jsem se dát si pauzu, chodila jsem jenom běhat a cvičit do parku s posilovací gumou. Samozřejmě v 11 večer, protože jindy se to prostě kvůli těm teplotám nedalo.

Během pobytu se mi ale po cvičení šíleně stýskalo a cítila jsem, že se běháním nejsem schopná tolik vybít. Hned po návratu jsem si koupila opět permanentku a mám v plánu tak 4x týdně chodit, abych se hodila zpátky do formy. Stačil ten jeden týden a já se vážne cítím zase úplně jinak. Je až k nevíře, co dokáže trocha endorfinu v krvi.

Chtěla jsem tím říct, že tohle jsou podle mě ty správné důvody cokoliv dělat. Je to pro mě životní styl se vším všudy (ano patří k tomu i to všemi opovrhované krabičkování). Už se mi nestane, že bych snad vyšla z domů a neměla s sebou cokoliv k jídlu. 😀 Cítím se díky tomu dobře fyzicky i psychicky a dělá mě to šťastnou. A přesně něco takového si musí najít v životě každý z nás.

Jakmile něco děláte pro ostatní a ne sami pro sebe, nikdy vám to nevydrží a je to vlastně nakonec úplně k ničemu.

Stále ještě zpracovávám fotky z Valencie a plánuju několik článků. Třeba o tom, kam vyrazit na jídlo nebo co stojí za vidění. Kromě toho mě napadlo, že bych zrecyklovala i nějaké cesty ze dřívějška. Kdyby měl někdo zájem o článek s fotkami třeba z Thajska, Malajsie, Singapuru, New Yorku nebo nějakého evropského města, kterých už v kapse pár mám, ráda si to připomenu.

Co se týče cvičení, napadlo mě, že bych ho třeba víc zveřejňovala na instagramu. Co třeba stories z tréninku s oblíbenými cviky? Jestli tu jsou nějaké sportovní nadšenkyně a bude to mít cenu..

Mějte se krásně a užívejte si maličkosti.

N.

Tady je ještě pár fotek, které jsme nafotily s Jančou u úžasného Oceánografica.

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *