Domácí granola

Tak si říkám, že když vás na instagramu pořád pronásledují moje snídaně, a že to je většinou právě ovocné smoothie s granolou, tak sem konečně musím hodit ten zázračný recept.

Nejen, že se nedá srovnat chuť domácí x kupované, ale to pečení rozhodně stojí za vůni, která vám zůstane v bytě ještě dlouho potom.

Co budete potřebovat?

  • vločky (ovesné, špaldové, …)
  • ořechy (kešu, mandle, pekanové ořechy, lískové ořechy, …)

– na granolu kupuju nejradši v Lidlu rovnou mix ořechů

– doporučit můžu ale pekanové ořechy, ty jsou pečené naprosto výborné

  • kokos (strouhaný nebo kokosové plátky)
  • roztavený kokosový olej
  • med nebo sirup (javorový, agávový, rýžový, …)

– ačkoliv mám alergii na med, tak tepelně upravený mi nevadí (pokud to někdo máte stejně, vyzkoušejte)

– někdy kombinuju med i sirup, od každého trochu

  • skořice

– můžete přidat třeba i kakao, různá rostlinná semínka nebo sušené ovoce – to záleží už jen na tom, co máte rádi

Jak na to? 

Troubu si předehřejte na 160 °C a plech vyložte pečicím papírem. Ořechy můžete nasekat na menší kousky nebo můžete nechat v celku (já je mám radši celé). Množství ingrediencí je na vás. Já to nevážím, takže vám nenapíšu přesné množství, poměr ořechů a vloček si musíte určit sami podle vaší chuti. V míse smíchejte všechny ingredience (lepší je smíchat nejprve suché a později přidat kokosový olej a sirup) a potom směs důkladně promíchejte. Sladidla a oleje by mělo být takové množství, aby se směs dobře obalila. (Dávejte ale pozor, ať nedáte moc oleje. Už se mi stalo, že jsem měla granolu mastnou.)

Rovnoměrně směs rozprostřete na plech a nechte cca 30 minut péct. Teď už stačí ji jen nepřipálit (!jak se mi stalo už několikrát!)

Každá trouba peče jinak, takže je třeba granolu hlídat, aby se nepřipálila. Během pečení můžete směs několikrát promíchat vařečkou. Po upečení nechte pořádně vychladnout a uložte do uzavíratelné nádoby.

A s čím granolu jíst? Já bych ji upřímně mohla ujídat samotnou, ale dávám si ji nejradši do ovocných smoothies, do řeckého jogurtu nebo jen tak s miskou čerstvého ovoce.

Tak já doufám, že vás můj první recept nezklame. 🙂

Přeju dobrou chuť,

N.

 

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *