FOOD TIPS | VALENCIE

Valencie je třetím největším městem Španělska a co ke Španělsku neodmyslitelně patří? Jídlo!!! A kdo mě zná, dobře ví, že já jsem mistr v hledání různých podniků s klasickým, ale i méně tradičním, stravováním. Místa na brunch, večeři, dobrou kávu nebo jen tak na něco malého, to všechno se můžete v tomhle článku dočíst.

Abychom si to na začátek ujasnili. Nejsem vegan, miluju maso! Ráda zkouším nové věci a neodsuzuju odlišné druhy stravování. Právě naopak, většinou mě táhne to vyzkoušet taky. Dnes už nemám problém udělat si den bez masa nebo mléčných výrobků a baví mě objevovat nové alternativy.

Je pravda, že na to, jak je Valencie velká, není tolik turistická. Určitě je třeba v Barceloně nebo Madridu mnohem víc míst, to ale neznamená, že Valencie nemá co nabídnout. Všeobecně mě překvapila cena kávy, která je hodně nízká na poměry v Čechách. Ve Španělsku menu obvykle obsahují část se snídaní, hlavními jídly a zvlášť potom tzv. PARA PICAR,  prostě něco malého jen tak na chuť nebo jako předkrm.

Tak si pojďme společně zaslintat… 😀

1. Bastard Coffee & Kitchen 

To nejlepší na začátek. Ačkoliv jsem hledala všude po internetu místa, kam vyrazit na brunch nebo dobrou kávu, tahle restaurace se mi nikde neobjevila. Našly jsme ji s holkama úplně náhodou, když jsme šly jeden večer z fitka. Má naprosto úžasný interiér a rozsáhlé menu, takže je určitě z čeho vybírat. Nabízejí polední menu, které je každý den maličko jiné a najdete v něm jak masová jídla, tak i saláty a vegan jídla. Pečou skvělé dorty, dokonce i na zakázku, všelijaké koláče a záviny a mají jedno z nejlepších kafí, jaké jsem kdy měla. Jídlo ani káva nejsou nijak předražené, ceny jsou na Valencii průměrné a navíc se tam příjemně zchladíte, protože klimatizace tam běží na plné obrátky.

Mrkněte na jejich webovky. 

2. Almalibre Açaí Bar

Tenhle vegan bar má pobočku, kromě Valencie, i v Barceloně a je dokonalou ukázkou toho, že vegan jídlo může být dobré.  Takže holky, vezměte tam ty svoje masožravce a odsuzovače a garantuju vám, že nepoznají rozdíl mezi burgerem z tempehu a tím s hovězím masem. Naopak, byl to jeden z nejlepších burgerů, jaký jsem za dlouhou dobu měla a to jsem si k tomu přihodila nakonec i vegan bulku a dresing. Výběr je obrovský – hamburgery, nachos, sendviče, toasty, vegan hotdogy, nádherně vypadající saláty a polévky, ale také samozřejmě, jak napovídá název bistra, AÇAÍ BOWLS! A to přesně ty, co miluju. Někde je dělají jen jako smoothie, ale mně nejvíc chutná, když je mixovaná s ledem na styl „ledová tříšť“ nebo spíš jako zmrzlina. Navíc si můžete z několika ingrediencí sami vybrat, čím to chcete posypat. Kromě jídel mají širokou nabídku různých ovocných a zeleninových limonád a smoothies, džusy nebo kávu.

Webové stránky tady. 

3. La Más Bonita 

Restaurace La Más Bonita má rovnou tři pobočky napříč Valencií. Jedna z nich se nachází v oblasti Ruzafa, o které ještě budu mluvit, a dvě další rovnou u pláže. Pobočku s názvem Patacona najdete na promenádě u pláže a poznáte ji podle kombinace bílé a modré barvy s krásnými dřevěnými dveřmi, nábytkem a vším ostatním ladeným do téhle kombinace. Posadit se můžete buďto přímo u promenády, uvnitř restaurace nebo na zahrádce, která je za restaurací a je plná palem a keřů, dokonce i s barem. Nají se zde prakticky každý a to moc dobře! Menu je rozdělené na snídani, brunch a obědy a večeře + dorty. Jak už jsem psala, nají se tu vážně každý, a to dokonce i vegani. Pokud chcete trochu zhřešit, doporučuji OREO ICE COFFEE = nebe v hubě! 😀

Třetí pobočka (Chiringuito) se nachází přímo na pláží, jako plážový bar. Tam si můžete zajít na drink nebo něco lehkého při povalování se. Je to dřevěný altán opět laděný do modré a bílé s plátny místo střechy. S drinkem si můžete lenošit na obrovském gauči s polštáři nebo si sednout jen tak ke stolečku s výhledem na moře.

Stránky zde

4. RAWffee

= ráj pro milovníky smoothies. Tady vám do smoothie namíchají i ingredience, které by vás zkombinovat nikdy nenapadlo. Cena je trošku vyšší, ale chuť za to stojí. Najíte se tu ale i normálně. V menu jsou polévky, saláty i sendviče, a dokonce i raw dorty.

5. Mercado Central de Valencia

Abych citovala wikipedii: „Je považováno za jedno z nejstarších stále fungujících evropských tržišť a zároveň jedno z největších svého druhu.“

Malého výběru čerstvých jídel se určitě bát nemusíte. Čekají tam na vás snad všechny druhy ryb, typických španělských šunek jamón, ale taky tradiční valencijská HORCHATA. Nápoj vyráběný z tygřích ořechů (=tzv. chufa), vody a cukru. Nechutná každému, ale stojí za to ji vyzkoušet, už proto, že jste ve Valencii. Nechybí ani stánky s čerstvým ovocem a zeleninou, kde vám udělají tzv. zumos (=smoothies) za 1 €. Prostě výborná, zdravá a levná svačina.

6. Panaria 

Panaria je řetězec kaváren, které najdtete po celém Španělsku. Je to způsob, jakým si snaží držet trochu odstup od celosvětových řetězců jako je třeba Starbucks nebo Costa Coffee, i když těch tam je už taky dost.

Díky výhodnému snídaňovému menu ušetříte, ale zároveň se i dobře najíte. Kdyby se vám nechtělo jíst přímo tam, můžete odejít alespoň s čerstvou bagetou nebo kávou s sebou. V Panarii se můžete stavit i na oběd. V menu nemají žádné speciality, ale sendviče nebo boloňské špagety budou mít určitě.


Kromě tradiční Horchaty nesmíte zapomenout vyzkoušet ani valencijskou PAELLU. Valencie je vlastně místo, kde tenhle symbol Španělska vůbec vznikl a ta originální by měla obsahovat samozřejmně rýži a potom zeleninu, kuřecí maso, králičí maso, fazole, hlemýždě a šafrán. Kombinace těhle ingrediencí se vám možná může zdát zvláštní, ale doporučuju ji ochutnat. Mně osobně asi chutná víc paella de marisco, ta obsahuje mořské plody, ale jak dobře vím, taky nechutná každému.

Na paellu je nejlepší si zajít do jedné z tisíce malých restaurací v centru města. Nezapomeňte, že ve Španělsku platí: čím podnik hůř vypadá, tím líp vaří. Nemusíte tolik koukat na vzhled restaurací, málokdy se stane, že odejdete zklamaní.

Pokud nezajdete na TAPAS, jako byste ve Španělsku nebyli. Doporučuji navštívit již zmíněnou čtvrť města s názvem Ruzafa, která je plná malých podniků s výborným tapas všeho druhu. ALIOLI je jistý druh španělské majonézy a podává se především s opečenými brambory, tzv. PATATAS BRAVASTy do vašeho gastro seznamu zařadit jednodušše musíte!

Co se týče alkoholu, strádat určitě nebudete. Stojí za to vyzoušet AGUA DE VALENCIA, což je drink ze šumivého vína (tzv. Cava), ginu, vodky a pomerančové šťávy. Výhodou je výborná chuť, nevýhodou ale jeho vysoká cena. Proto je lepší variantou TINTO DE VERANO, můj oblíbenec. Sestává z červeného vína, sody, nějakého sladkého pití (sprite), citronu a ledu. Nedivím se, že ho Španělé tolik pijí , protože kromě chuti vás v horku i osvěží.

7. Na zmrzlinu doporučuji zajít do italské zmrzlinárny Véneta. Kopeček stojí asi 2€, ale vydá za 3.

Na závěr ještě jedna z nejlepších zmrzlin, jaké jsem kdy jedla z výletu do Alicante.

 

Doufám, že jsem vás nalákala na jídlo, a že se pro výlet do Valencie třeba taky brzo rozhodnete. Jídlo totiž není jediným důvodem, proč tam vyrazit. A jestli jste někdo na nějakém místě byli nebo se vydáte, dejte mi určitě vědět do komentářů.

Těšte se na článek s tipy, kam vyrazit na památky a za kulturou.

Mějte se krásně,

N.

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *