Zdravé palačinky

Krásné ráno,

„zdravé, fitness“? Co to znamená? Pro mě prostě to, že z nich nemusíte mít výčitky svědomí jako z těch obyčejných a stejně chutnají dobře. Není v nich nic, co by vám mělo vyloženě narušovat vaše zdravé stravování. Obsahují pouze med nebo sirup a klasická mouka je nahrazena vločkami nebo moukou celozrnnou.  Jestli jste jedním z těch, kteří milují sladké a špatně se ho vzdávají, tak tohle je super varianta (a to dokonce i k večeři)!

Recept považuji už za svůj běžný, ale hodně lidí se mě na něj ptá, tak jsem si říkala, proč ho nehodit sem.

Předem se omlouvám, že píšu recepty bez množství. Všechno měřím „od oka“, takže když vám řeknu, že tohle těsto je potřeba udělat lehce tekuté, věřím, že to nebude problém. 🙂

Ingredience:

  • celozrnná mouka (rýžová, špaldová, žitná, kokosová, …) – můžete ji napůl namíchat s vločkami
  • vejce
  • rostlinné mléko (může být i normální)
  • med nebo sirup (můžete použít protein na oslazení a zároveň zvýšení bílkovin)
  • někdy přidávám kakao, kokos, nějaká semínka, atd – záleží vážně jen na vás
  • kokosový olej na smažení

Postup: 

Pokud budete přidávat i vločky, je dobré ingredience promíchat v elektrickém mixéru. Pro variantu pouze s moukou smíchejte nejdřív všechny sypké suroviny a teprve potom mléko, vejce a med. Vše pořádně promíchejte, aby vám vzniklo lehce tekuté těsto bez hrudek. Když se vám bude zdát málo řidké, přidejte ještě trochu mléka nebo směs nařeďte vodou.

Rozpalte pánev na střední stupeň, aby se palačinky propékaly pomalu a potřete pánev kokosovým olejem. Vrstvu těsta nanáším spíš tenčí, aby palačinky nebyly zbytečně tlusté.

Nakonec palačinky vždy nějak ozdobím. Používám jakékoliv ovoce, oříšky, jogurt nebo tvaroh, který osladím sirupem nebo medem. Výborné jsou taky s oříškovými másly, já osobně kupuju nejradši Šufánka. Arašídovo-čokoládové nebo to s příchutí espressa?! MŇAM!!!

Přeju dobrou chuť a mějte se krásně!

N.

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *